08 júna
Vyznanie zlých duchov na rozkaz Panny Márie
Toto vyznanie museli vykonať zlí duchovia na príkaz svätého Dominika. Keď sa svätý Dominik zdržiaval v meste Carcassone, priviedli k nemu jedného posadnutého albigenca. Dominik sa ich pod prísahou pýtal, ktorých svätých v nebi sa najviac boja, ale nechceli odpovedať.
Vtedy svätý Dominik uvidel Pannu Máriu, obklopenú veľkým sprievodom anjelov a počul, ako prikázala zlým duchom, aby ho poslúchli. Vtedy diabli, navzájom sa preklínajúc, vyznali toto: "Naša nepriateľka, naša záhuba, naše zahanbenie, prečo si prišla z neba, aby si nás trápila?"
Bedákali, či musia ňou prinútení vyjaviť pravdu, ktorá im bude na škodu. Ale potom pokračovali: "Počúvaj, čo musíme vyznať! Táto Božia Matka má úplnú moc, aby svojich ctiteľov vyslobodila z našich rúk, ona tiež vždy zmarí naše najľstivejšie úklady. Len z prinútenia vyznávame, že žiadny, kto vytrval v jej službe, nebol zatratený."
Priznali, že jediný povzdych, ktorý Panna Mária prednáša Najsvätejšej Trojici, pôsobí viac než všetky modlitby svätých.
"Viac sa jej bojíme, než celého neba, a nemôžeme jej verným sluhom nejako škodiť. Vedzte, že jej príhovor je mocný, mnoho kresťanov už zachránila, ktorí by inak boli zahynuli. A keby Mária nezmarila naše úklady, boli by sme už vyhladili Cirkev a všetkým stavom, z ktorých sa skladá, vyrvali vieru."
Mária, moja predobrá mama, prihováraj sa za nás!

Žiadne komentáre: