Hľadať

18 mája

Panna Mária vyprosila milosť skrátenia očistca

V životopise sestry Kataríny od svätého Augustína sa rozpráva, že neďaleko jej kláštora žila žena, ktorá sa volala Mária. Táto žena bola už od mladosti stratená v hriechoch a až do staroby bola zatvrdnuto oddaná neprávostiam.

Obyvatelia mesta ju od seba odohnali, preto sa uchýlila do vzdialenej jaskyne, kde osamotená, znetvorená hnilobou zomrela bez zaopatrenia sviatosťami. Ako nemá tvár bola zakopaná do neposvätenej zeme.

Ani sestra Katarína, ktorá sa vždy modlila k Bohu za duše zomrelých, nepamätala vo svojich modlitbách na nešťastnú starenu, keď sa dozvedela o jej smrti. Myslela si o nej ako všetci ostatní, že je zavrhnutá.

Prešli štyri roky a sestre Kataríne sa zjavila neznáma duša z očistca a povedala jej: "Sestra Katarína, aká som nešťastná! Prosíš Boha za duše všetkých zomrelých, iba s mojou dušou nemáš zľutovanie."
"Kto si?" spýtala sa Božia služobnica.
"Som tá nešťastná Mária, ktorá zomrela v jaskyni."


"A čo, si azda spasená?" čudovala sa sestra Katarína.
"Áno, som spasená. Milosrdenstvom Panny Márie."
"Ale ako sa to stalo?"

Duša odpovedala: "Keď som si chvíľu pred smrťou uvedomila, aká som hriešna a ako som všetkými opustená, obrátila som sa k Božej Matke a modlila som sa: ‚Pani, ty si útočiskom opustených. Pozri, ja som teraz všetkými opustená. Ty si moja jediná nádej, iba ty mi môžeš pomôcť! Zľutuj sa nado mnou!‘ A Svätá Panna mi vyprosila milosť ľútosti. Na to som skonala a bola som zachránená. Moja Kráľovná mi potom ešte vyprosila milosť, aby sa skrátil môj očistec. Trpela som prudšie bolesti a nahradila tak mnoho očistcových rokov. Teraz však potrebujem len niekoľko svätých omší, aby som bola vyslobodená. Prosím ťa, daj ich za mňa slúžiť. Sľubujem ti, že sa potom budem za teba stále prihovárať u Boha a u Panny Márie."

Sestra Katarína hneď dala slúžiť sväté omše. Duša sa jej o niekoľko dní znovu zjavila, ale žiarivejšia než slnko a rozprávala: "Ďakujem ti, Katarína, už idem do neba velebiť Božie milosrdenstvo a prihovárať sa za teba."

Minútka s Máriou

Žiadne komentáre: